CIVILEK EGYÜTT: AZ EGYENLŐ BÁNÁSMÓD HATÓSÁG PROGRAMJAI SZEGEDEN

2012. 01. 25.

A diszkrimináció elleni küzdelmet erősítő és társadalmi szemléletformáló komplex programsorozattal érkezett az Egyenlő Bánásmód Hatóság a Csongrád megyei székhelyre.

A hatóság rendezvényeinek célja a párbeszéd, a tudásátadás és a tapasztalatcsere. Olyan információk és tapasztalatok megosztása, amelyek hozzájárulnak ahhoz, hogy a civil szervezetek következetesen érvényesíthessék, képviseljék és közvetíthessék az egyenlő bánásmód és a diszkriminációmentesség követelményét tevékenységeik során.

A Civilekkel közösen című tanácskozás és a január 26-án induló háromnapos antidiszkriminációs tréning egyaránt arra törekszik, hogy a résztvevők képessé váljanak a diszkrimináció különböző formáinak felismerésére, a jogérvényesítés megfelelő módjának megválasztására. A workshop programjában nyílt Élőben a játszótérről címmel kiállítás a kirekesztés és hátrányos megkülönböztetés témakörében készült irodalmi és képzőművészeti alkotásokból, amely 2012. február 11-ig látható az IH Rendezvényközpontban.

A workshop résztvevőit a délelőtti plenáris programban Dr. Gregor Katalin, a Hatósági és Jogi Iroda főosztályvezető-helyettese tájékoztatta az Egyenlő Bánásmód Hatóság 2011. évi eljárásairól és a civil társadalom szerepéről az egyenlő bánásmód érvényesítésében. Dr. Pánczél Márta projektvezető bemutatta a TÁMOP-5.5.5 program civil szféra számára is nyitva álló szolgáltatásait, a projekt eredményeit és további terveit a diszkrimináció elleni küzdelemben.

A Jó polgár címmel Szabados Tímea szakmai vezető és Wéber Andrea kutatási koordinátor mutatta be a mai magyar társadalom jogtudatosságának fejlesztésében rejlő lehetőségeket, majd a vendégek szekcióüléseken vehettek részt. 

A szekcióülések során a civil szervezetek küldöttei és az Egyenlő Bánásmód Hatóság munkatársai egyaránt új információhoz jutottak, hiszen a munkájuk során szerzett tapasztalataik megosztásával a civilek is gazdagították a programokat. A szervezetek küldöttei az esemény után azon az egybehangzó véleményen voltak, hogy a rendezvényen szerzett információk és tapasztalatok birtokában a jövőben eredményesebben tudják felvilágosítani a diszkriminálókat és hatékonyabban támogatni azokat, az ún. védett tulajdonsággal rendelkezőket, akik hátrányos megkülönböztetés áldozataivá válnak.

Nem ez volt az utolsó ilyen jellegű esemény, a TÁMOP-5.5.5 projekt 2013. 06. 30-i zárásáig még 4 hasonló workshopot tervez megvalósítani az Egyenlő Bánásmód Hatóság.

 
További információ:
Szekula István sajtókapcsolati referens

+36 30 206 6762
istvan.szekula@ebh.gov.hu,
www.egyenlobanasmod.hu

 

Mindne jog fenntartva! 2003 Jász Napló